birguzelinsankapak

konyadertarihi

tarihtensayfalar

İSTANBUL KONYALILAR VAKFI OKTAY ÖZAYDIN FOTOĞRAF YARIŞMASI

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

İSTANBUL KONYALILAR VAKFI
OKTAY ÖZAYDIN FOTOĞRAF YARIŞMASI

 

 

Değerli Konyalı Üniversite Öğrencileri, İstanbul Konyalılar Vakfı'nın Merhum Başkanı Sn. Oktay ÖZAYDIN Anısına Düzenlemiş Olduğu "Konya'daki Yaşamım" Konulu Fotoğraf Yarışmamızın Başvuru Süreci Başlamıştır.

 

Konusu: Konya'daki Yaşamım
Ödül: 6.000 TL (Toplam)
Son Başvuru Tarihi: 17 Mart 2017

 


Başvuru Formu: https://goo.gl/xGd8uY

Yarışma Kuralları:

1- Yarışmamıza; Konyalılar Derneği ve İstanbul Konyalılar Vakfı’ndan Eğitim Bursu Alan Öğrenciler ile Konya nüfusuna kayıtlı ve İstanbul’da eğitim/öğrenim hayatına devam eden üniversite öğrencileri başvurabilir.
2- Fotoğraf Yarışmasının Konusu: Konya’daki Yaşamım (Evi, sokağı, köyü, mahallesi, çevresi, yaşamından Konya’ya özgü kesitler, vb.)
3- Yarışmaya katılan fotoğraflar, başka bir yarışmada ödül almamış, dereceye girmemiş, herhangi bir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Her yarışmacı en fazla 4 fotoğrafla yarışmaya katılabilir. Fotoğraflar dijital olarak renkli veya siyah-beyaz olabilir. Fotoğraf üzerinde katılımcıyı tanıtacak herhangi bir bilgi bulunmamalıdır. Fotoğraflar, dijital fotoğraf işleme programlarıyla işlenirse; makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar kabul edilmeyecektir. Eser uzun kenarı 70 cm, kısa kenarı 50 cm olacak şekilde 300 dpi çözünürlükte ve JPEG formatında kayıtlı olarak gönderilecektir. Dosya boyutu 300 MB’ı aşamaz.
4- Başvurular sadece, konyader.com web sitesinden veya sosyal medya hesaplarından duyurulan başvuru bağlantısındaki elektronik formu doldurarak yapılacaktır. Yarışmaya sunulacak fotoğraflar, katılımcıya daha sonra bildirilecek e-posta adresi ve bağımsız başvuru kodu ile iletilecektir. Başvuru formunda katılımcılara ait istenen bazı bilgiler (Adı, Soyadı, TCKN, Okul Adı, Bölümü, Nüfus İli, İlçesi, Cep Telefonu, E-Posta Adresi) doğru olarak giriş yapılacaktır. Yarışmacı fotoğraflarını iletirken aynı e-posta iletisine, fotoğraflarını açıklayan veya anlatan kısa bilgiler de yazabilir. Değerlendirmede; jüriye fotoğraflar sıra numarası verilerek iletilecek ve katılımcıların isimleri değerlendirme sırasında saklı kalacaktır.
5- Katılımcı, yarışma için gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
6- Son başvuru tarihi 17 Mart 2017’ dir.
7- Sonuçlar 12 Mayıs 2017 tarihine kadar www.konyader.com web sitesinden ve Konyalılar Derneği sosyal medya hesaplarından açıklanacaktır. Ödül alan ve jüri tarafından beğenilen fotoğraflar İstanbul Konyalılar Vakfı binasında sergilenecektir.
8- Ödüller; Birinci’ye: 3.000 TL , İkinci’ye: 2.000 TL , Üçüncü’ye: 1.000 TL ’dir. Katılımcının bütün fotoğrafları jüri tarafından beğenilmiş olsa bile ancak bir ödül alabilir.
9- Şartnameye uymayan katılımcıların fotoğrafları değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.
10- Katılımcı, Konyalılar Derneği ve İstanbul Konyalılar Vakfı web sitesinde, sosyal medya hesaplarında ya da bu iki kurumun herhangi bir yayınında yayımlanacak, sergilenecek fotoğrafları için herhangi bir telif hakkı talep etmeyeceğini peşinen kabul etmektedir.
11- Fotoğraflar, genel ve evrensel ahlak ile insanlık ilkelerine uygun olmalı ve siyasi içerik taşımamalıdır.
12- Yarışmaya katılan fotoğrafların, intihal olması (çalıntı) veya suç unsuru içermesi vb. durumlarda cezai sorumluluğu katılımcıya aittir. Fotoğraflarda bulunan canlı ya da cansız obje ile ilgili her türlü telif, izin vb. taleplere ilişkin sorumluluk fotoğrafı çeken ve / veya fotoğrafı yarışmaya gönderene aittir. İhtilaf halinde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.
13- Yarışmaya katılanlar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılacaktır.
14- Yarışmayla ilgili her türlü duyuru www.konyader.com web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir.
15- Başvuru formu için kullanılacak bağlantı: https://goo.gl/xGd8uY

Yorum Ekle

Telif Hakkı © 2019 Konyalılar Derneği & İstanbul Konyalılar Vakfı